Online kurz KLIMA JE PŘÍLEŽITOST

Poznej řešení pro ochranu klimatu a zprostředkuj je studentům

Kurz doporučuje 97 % jeho účastníků

VIDEOPOZVÁNKA

Přijmi pozvání od autora knihy a průvodce kurzu Petra Daniše.

Nová ověřená verze kurzu

Kniha po částech

Všechny kapitoly knihy získáš elektronicky pro vlastní studium i práci se studenty.

12 lekcí ke klimatu

Připravené lekce ve formě textu i audia pro žáky a mladé lidi od 14 let snadno stáhneš a vyzkoušíš.

Shrnutí kapitol od autora

Výstižná shrnutí klíčových souvislostí přímo od autora ti ušetří čas a ulehčí porozumění.

Části knihy také jako audio!

Vybrané pasáže z každé kapitoly knihy můžeš poslouchat v audio verzi. Poslech využiješ také přímo pro studenty v navržených lekcích.
Knihu pro nás načetl moderátor Českého rozhlasu Honza Kovařík.
I ten pouhý výtah knihy, který jsme natočili, by měl číst nebo slyšet úplně každý. Je to nesmírně přesvědčivý, a přitom nadějeplný text, který Petr Daniš vytvořil, a já jsem moc rád, že jsem mohl být u toho.

Co všechno v kurzu najdeš?

12 kapitol knihy = 12 kapitol kurzu

Dozvíš se o společenských řešeních a ujasníš si, jak klimatu může pomoci každý z nás. Navíc získáš připravené lekce a texty, které můžeš využít při práci se studenty a mladými lidmi.

Kurz je ověřený

Do pilotní verze kurzu se na podzim 2023 přihlásilo přes 400 účastníků. Posbírali jsme od nich zpětnou vazbu a s její pomocí kurz dále vylepšili. V závěrečné evaluaci přes polovinu dotazovaných vnímalo kurz jako velmi přínosný, další více než třetina jako přínosný. 97 % účastníků by kurz doporučilo některému z kolegů.

Jak kurz probíhá?

Začátek a konec

To je na tobě. Po zaplacení získáš přístup do kurzu a budeš ho mít nejméně do konce roku 2025. 

Pro koho kurz je?

Hlavně pro vzdělavatele dětí od 14 let: učitele, lektory ekologické výchovy, oddílové vedoucí.

Kdy kurz probíhá?

Čas, tempo a hloubku si určuješ sám. Poctivé studium vyjde na cca 30 hodin, ale záleží na tobě.

Co kurz obsahuje?

12 kapitol, 12 videí, skoro 3 hodiny poslechu, 12 shrnutí, 12 lekcí, otázky k reflexi, další zdroje…

Jak si kurz pustím?

Dostaneš přístupové údaje. S nimi se do kurzu přihlásíš  kdykoli na počítači, tabletu či telefonu.

Certifikát a bonus

Když odešleš závěrečné ohlédnutí za kurzem, získáš certifikát a plakát Klima je příležitost.

Co oceňují účastníci kurzu?

Požádali jsme o zpětnou vazbu účastníky pilotního běhu kurzu a dostali jsme mnoho poděkování a ocenění. Zde vybíráme některé z reakcí. Zpětná vazba byla anonymizovaná, proto nemůžeme uvést jména a tváře autorů citátů.

Moc děkuji za knihu a kurz! Na jednom místě jsem dostala spoustu informací i námětů pro výuku.

Děkuji za ucelený materiál plný faktů, doporučení a tipů do výuky. Toto u nás chybělo! 🙂

Projít si knihu znovu, strukturovaně, kousek po kousku a s písemnou reflexí bylo pro mě velmi přínosné. Překvapilo mě, kolik jsem toho od prvního přečtení zapomněla a mám pocit, že teď jsou informace uložené důkladněji. Všem nám držím palce, aby se kurz dostal k co největšímu počtu a spektru vzdělavatelů a vzdělavatelek. Díky za možnost být jednou z nich. Přestože jsem v minulosti už nějaké klimatické vzdělávání absolvovala, Petrovo pojetí problému je chyceno za konec, který jsem nemohla najít. Cítím velkou vděčnost.

Moc děkuji za tu obrovskou porci času a energie, kterou vyžadovalo probrat se tou neuvěřitelnou porcí pramenů a informací a seskládat dohromady knihu tak, aby se v ní člověk seznámil se skutečným stavem věcí a přitom neskončil v depresích. 
Další nemenší díky posílám za nápad přiblížit obsah knihy nám ostatním formou tohoto kurzu a za pomoc v přípravě návrhů lekcí pro studenty. Pokouším se na jejich základě předat informace první skupině svých studentů – takové své pilotní řídě. 

Kniha je super. Propracovanost a přehlednost kurzu spolu se vzdělávacími lekcemi je pro učitele výborně připravený materiál do hodin. Učitelé nemusí mít obavu, s takovým materiálem ve třídě pracovat o tak emocionálně těžkém tématu. Moc díky za učitele!!

Díky za výborný studijní materiál. Ještě bych mohl připsat, že závidím ten optimismus. I kdyby byl naivní, má velmi pozitivní funkci udržovat nás méně optimistické v nějaké naději, která zas zvedá motivaci atd. Takže díky i za ty nabídky „vylézt na strom“ z hlubokých jam skepsí.

Časté otázky ke kurzu

Když už jsem četl knihu Klima je příležitost, má pro mě kurz cenu?
V kurzu nezískáš žádné další informace než ty obsažené v knize. Dostaneš je ale dávkované postupně. Získáš jednotlivé kapitoly knihy v .pdf a nahrávky vybraných pasáží. Ale také krátká shrnutí důležitých informací od autora a návrhy lekcí do výuky, které v knize nejsou. Otázky k reflexi ti pomohou vstřebat poznatky z knihy do větší hloubky. A vybrané další zdroje pro tebe budou dostupnější, stačí na ně jen kliknout. Jestli to vše je pro tebe dostatečná přidaná hodnota vůči knize, musíš ale posoudit sám.

Nejsem učitel, lektor, ani jiný vzdělavatel – je kurz i pro mne? 

Inzerujeme, že je kurz pro vzdělavatele, protože jsme ho pro ně připravili. Vedle informací o ochraně klimatu v kurzu navrhujeme i lekce, jak o vybraných tématech učit či o nich diskutovat s mladými lidmi. Na druhou stranu, několik lidí, kteří nejsou vzdělavatelé, na vlastní žádost již kurz absolvovalo a také dokázali poznatky z něj dobře využít. 

Můžu používat získané materiály a lekce i po skončení kurzu?
Ano. Prosíme účastníky, aby jen tak volně nešířili či nepřeposílali materiály, které v kurzu získají. Pro vzdělávací účely ale můžeš tyto materiály používat po neomezenou dobu.

Průvodce kurzu

Petr Daniš

Environmentálnímu vzdělávání se věnuje přes 20 let. Působí jako ředitel vzdělávacího centra TEREZA a předseda Sítě středisek ekologické výchovy Pavučina. Píše, školí a přednáší pro učitele i lektory, síťuje se s odborníky. Se svou rodinou vytvořil knihu Svobodná hra. S TEREZOU získal cenu za přínos českému vzdělávání Eduína 2017 s projektem Učíme se venku a 1. místo v Cenách SDGs 2021 za program Ekoškola.

Před pár lety propadl tématu ochrany klimatu. Vedl pracovní skupinu pro klimatické vzdělávání Rady vlády pro udržitelný rozvoj, se kterou napsal publikaci Klima se mění – a co my? Proč a jak se učit o změně klimatu. Spolupracoval na vzniku a rozvoji vzdělávacího portálu ucimoklimatu.cz. Potom vydal knížku Klima je příležitost a získal za ni  Čestnou cenu za komunikaci změny klimatu 2023.

Cena kurzu KLIMA JE PŘÍLEŽITOST

5 000 Kč je hodnota tohoto kurzu.

1190,- Kč zaplatíte díky podpoře našich partnerů. 

Máš otázky?